Repriza NBA finala od prošle godine, Golden Stejt slavio u majstorici

Hjuston se ispromašivao, pa je aktuelni šampion izborio veliko finale u kome ga čeka stari protivnik

189

Rimejk finala, ponovo Lebron i ponovo Voriorsi. Šampion je dobio majstoricu u Teksasu, ponovo su okrenuli rezultat u, za protivnike fatalnoj poslednjoj četvrtini, na kraju 101:92 i konačnih 4:3.

Gubili su šesti meč sa 17 poena razlike, sada su bili u minusu 15, ali ponovo uspeli da se vrate.

Pomogao im je Hjuston, koji se zaledio u trećoj četvrtini, u kojoj je promašio 14 šuteva za tri poena. U drugom poluvremenu tim je ukupno dao jednu trojku iz 21 pokušaja. Treba reći da je Rokitsima nedostajao Kris Pol. Da je bio spreman za poslednje dve utakmice, verovatno bi ishod bio drugačiji. Računajući i prvo poluvreme domaćin je promašio 27 trojki u nizu što je rekord u istoriji plej ofa.

Harden je ubacio 32 poena, ali njegov tim je ostao praznih ruku, bez borbe za prsten su još od 1995. godine.

Kod Voriorsa Durent je ubacio 34 poena, ali praktično Roketsi su poklonili meč sa epskih 27 promašaja u nizu posle poluvremena kada su brzo izgubili dvocifrenu prednost i dozvolili preokret.

Treća četvrtina je završila 33:15 i posle toga za domaćina nije bilo povratka. To znači da ćemo gledati četvrtu sezonu u nizu bitku između Voriorsa i Kavsa.

Bitka za prsten počinje u četvrtak uveče.