Partizan nadigrao evropsku Zvezdu, slađi bod ide na „Marakanu“!

380

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su u 158. „večitom“ derbiju odigranom u Humskoj. Crno-beli imali više od igre, o Zvezdinom golu će se pričati.

Prvi ovosezonski večiti derbi završen je nerešenim rezultatom 1:1 (1:0). Partizan je u vođstvo doveo Rikardo Gomeš, Zvezda u nastavku do boda golom koji će biti pregledavan još mnogo puta.

Partizan: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić (od 88′ Urošević) – Zdjelar, Šćekić – Janković, Pantić, Zakarić – Rikardo Gomeš (od 80′ Nikolić);

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Rodić (od 76′ Gobeljić) – Krstičić, Čaušić (od 46′ Jovančić) – Kafu (od 61′ Simić), Ben, Marin – Boaći;

Malo ko je očekivao da bi u 158. „večitom“ derbiju Partizan mogao da bude tim koji će dominirati i stvarati šanse, ali se na terenu od prvog minuta moglo videti upravo to.

Kompletno prvo poluvreme Partizan je dominirao i stvarao prilike, dok je tim Vladana Milojevića delovao neprepoznatljivo.

Nakon samo 25 sekundi igre klizanje Milana Borjana moglo je skupo da košta Zvezdu, ali je golman crveno-belih uz pomoć Srđana Babića ipak uspeo da sačuva mrežu i spreči Marka Jankovića da dovede Partizan u prednost.

Crnogorski reprezentativac bio je najopasniji po protivnika u prvom poluvremenu. U sedmom minutu sve je uradio maestralno ali je završnica bila loša. Tokom prvog dela Borjana su testirali Danilo Pantić i Nemanja R. Miletić ali se Zvezdin golman nije dao savladati.

Nakon velike greške Ričmonda Boaćija i lošeg pasa unazad usledila je odlična reakcija Rikarda Gomeša koji u situaciji „1 na 3“ uspeva da izađe kao pobednik i da Partizan dovede u prednost u 33. minutu!

Do kraja prvog dela isti igrač je posle još jedne kontre ušao u šansu ali je lopta posle asistencije Marka Jankovića otišla previše u stranu pa je Degenek blokirao Rikardov udarac.

Tokom čitavog prvog poluvremena Zvezda je delovala neprepoznatljivo i to potvrđuje podatak da su jedina dva pokušaja imali Nenad Krstičić i Milan Rodić ali tu nije bilo problema za Stojkovića.

Na startu drugog dela igre slična slika kao u prvom poluvremenu. Nakon sedam minuta Danilo Pantić snažnim udarcem pogađa prečku. Sreća je bila uz Borjana i u 68. minutu. Rikardo je loše zahvatio loptu, Marković nije stigao na vreme da je smesti u mrežu, tako da je spiker na stadionu pogrešio kada je rekao da je pao drugi gol.

Zvezda je postepeno uspela da dođe do kakve-takve igre. Posle kornera u 73. minutu pao je izjednačujući gol ali će o njemu tek biti reči.

Ričmond Boaći je šutirao, Stojković izbacio loptu u korner, a dodatni pomoćni sudija signalizirao da je ona prešla zamišljenu gol liniju.