LE – Arsenal pred ispadanjem, Zenit takođe, miroljubivi Ajntraht i Inter

219

Sevilja – Slavija 2:2

Posrnula Sevilja ove sezone u Primeri igra sasvim solidno u Ligi Evrope po nekom svom običaju, ali nisu danas uspeli da savladaju Slaviju iz Praga.

Bili su bolji tim, imali više loptu u svom posedu, ali to nije bilo dovoljno pa Česi sa velikim nadama čekaju revanš utakmicu.

Već na samom startu Visam Ben Jeder koristi veliku grešku odbrane Slavije i uspeva da dovede domaćina u prednost u 24. sekundi.

U 25. minutu prilično traljava akcija Slavije završila se šutem Štoha koji je pogodio za 1:1, ali je ubrzo domaćin ponovo poveo. Igrao se 28. minut, nakon kornera niko nije čuvao Munira El Hadadija koji volej udarcem pogađa mrežu.

U 39. minutu sreća za Slaviju, nakon kornera Aleks Kral nije očekivao da lopta njega pogodi u glavu, na kraju je završila iza leđa golmana Sevilje za 2:2.

Ajntraht – Inter 0:0

Veoma interesantna utakmica u Frankfurtu, Ajntraht je sa svom trojicom srpskih fudbalera od starta dočekao Inter i na kraju pobednika nije bilo – 0:0.

U 22. minutu jedan od bitnijih detalja sa ovog dvomeča, Lautaro Martinez biva oboren u kaznenom prostoru, Marcelo Brozović preuzima odgovornost, ali je Kevin Trap odbranio njegov udarac.

Imali su fudbaleri Frankfurta nekoliko šansi, uglavnom preko Jovića i Halera, ali i Hinteregera koji je pretio dva puta, ali nisu imali sreće da načnu Handanovića koji je i danas bio odličan.

Odluka pada u revanšu.

Ren – Arsenal 3:1

Ren je uspeo da savlada Arsenal nakon što su imali igrača više čitavo drugo poluvreme.

Arsenal je poveo golom Ivobija u 4. minutu, ali je Sokratis uspeo da dobije dva žuta kartona u roku od samo sedam minuta, prvi u 34. a drugi u 41. minutu.

Burižo je nakon toga izveo slobodan udarac, prvo je lopta pogodila živi zid, a potom je šutirao jako i pogodio mrežu.

Pobedu domaćinima na bizaran način donosi Monreal autogolom, lopta ga je pogodila prilikom centaršuta u 65. minutu sa desne strane napada Rena.

Nije to bilo sve, do kraja je Ren postigao još jedan gol i to preko Sara.

Zenit – Viljareal 1:3

Još jedna ekipa kojoj ne ide u Primeri, ali joj ide u Ligi Evrope. Viljareal je uspeo da savlada Zenit sa ubedljivih 1:3 na gostovanju, bili su bolji rival od domaćina i na kraju zasluženo pobedili.

Ibora je u 33. minutu doneo prednost Viljarealu, ali je samo dva minuta kasnije Azmun uspeo da izjednači rezultat.

U drugom poluvremenu bljesak od sedam minuta Viljareala, prvo je Moreno savladao golmana domaćih, da bi Morlanes u 71. minutu završio posao u ovom meču.

Ekipu iz Sankt Peterburga predstavljao je Branislav Ivanović svih 90 minuta.

Dinamo – Benfika 1:0

Dinamo iz Zagreba je zabeležio jednu od najvećih pobeda u svojoj novijoj istoriji.

Oni su danas savladali Benfiku, jednog od favorita za osvajanje Lige Evrope i to na svom „Maksimiru“, bilo je na kraju 1:0, a jedini gol delo je Petkovića iz penala u 38. minutu.

Domaćin je odlično odigrao u odbrambenim zadacima, sjajno su sačuvali svoj gol od napada gostiju iz Lisabona.