Naklonite se majstoru – Mesi vodi Barsu ka finalu!

115

Videlo se od samog starta da će danas biti golova, ali kada sve saberemo, možda ne bi bilo nezasluženo da je i Liverpul postigao makar jedan.

Na kraju, Barselona je slavila sa 3:0 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona pred odlazak na „Enfild“.

Katalonci su igrali strpljivo, pametno, čekali su svoje šanse koje su iskoristili za razliku od fudbalera Liverpula koji nisu bili snalažljivi pred golom Ter Štegena koji je odlično branio.

Igrao se 13 minut kada je Barselona zapretila, Mesi je tražio penal nakon što je rukom igrao Van Dajk, ali sudija je razmotrio situaciju i penala nije bilo. Samo dva minuta kasnije pokušaj Kutinja da savlada Alisona, ali je Brazilac iz Liverpula bio na mestu.

Usledio je period kada je Liverpul bio nadmoćan, pretili su uglavnom preko leve strane gde je bio Robertson, a Klop je morao da menja jer se Keita povredio, Henderson je ušao u igru.

I kada je Liverpul uspostavljao dominaciju, Barsa ih je prekinula golom, bila je to odlična akcija po levoj strani, Alba je ubacio loptu u kazneni prostor po zemlji, veoma snalažljiv je bio Luis Suarez koji postiže svoj prvi gol u sezoni u Ligi šampiona i to baš u trenutku kada je to najviše bilo potrebno Barseloni. Radovao se, što je iznerviralo navijače Liverpula.

Šansu utakmice za Liverpul propušta Mane, izborio se za udarac, imao je izglednu situaciju, ali je realizacija bila katastrofalna, poslao je loptu preko gola.

Ter Štegen je briljirao na početku drugog poluvremena, imali su dve šanse gosti, potom i dominaciju, izgledalo je kao da je pitanje trenutka kada će postići gol.

I onda, ponovo šok za Klopa, Barselona stiže do 2:0, igrao se 75. minut, Mesi je pronašao Suareza koji kolenom pogađa prečku, lopta se odbila do Mesija koji je samo smestio loptu u mrežu za veliku prednost Barselone!

Liverpulova igra se totalno srušila, izgledali su kao razbijena vojska, Klop je morao da reaguje i dok je to učinio – Mesi je postigao još jedan gol.

Slobodan udarac u 82. minutu za Barselonu na nekih 25 metara od gola, Mesi je preuzeo odgovornost, Alison nešto slabije postavio živi zid. Argentinac je fantastično šutirao, poslao je loptu u rašlje za konačnih 3:0!

Bio je to 600. gol u klupskoj karijeri za Mesija.

Mogao je ponovo Liverpul do gola koji bi im mnogo značio u drugoj utakmici, ali nisu došli do njega. Ogromna šansa pred golom Ter Štegena, Mane je izgubio loptu koja je došla do Firmina koji je promašio iz izgledne pozicije, da bi lopta posle toga došla do Salaha koji je pogodio – stativu.

Nisu imali sreću fudbaleri Liverpula i nisu zaslužili poraz od 3 gola razlike i to bez postignutog gola u gostima, a Barselona u revanš ulazi kao ogroman favorit za plasman u finale.