LE – Arsenal sve karte bacio na Ligu Evrope, isplatilo se!

53

Arsenal je stigao do prednosti nakon prvih 90 minuta u dvomeču protiv Valensije pošto je danas slavila sa 3:1.

Ekipa Unaja Emerija koji je stručnjak za ovo takmičenje je gubila golom Diakabija nakon prekida, prvo je Rodrigo igrao glavom, dodao je do Diakabija koji smešta loptu glavom u mrežu za 0:1.

Onda je na scenu stupio Lakazet.

Prvo je uposlio Obamejanga u 18. minutu, ovaj mu je vratio pas, gol je bio prazan za 1:1, a sedam minuta kasnije se ponovo upisao u strelce pošto je iskoristio asistenciju Džake i poslao glavom loptu u mrežu. Donekle gol ide i na dušu golmana Valensije.

Do kraja poluvremena Džaka i Pereho po jedan šut na obe strane, oba su otišla preko gola.

Soler na jednoj i Lakazet na drugoj strani su imali šanse u prvih 20 minuta drugog poluvremena, a onda u 66. minutu neverovatna šansa za Lakazeta koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada Neta i da postigne svoj het-trik.

Nije to bilo sve od Arsenala.

Igrao se prvi minut nadoknade, Obamejang je bio strelac nakon što ga je Kolašinac pronašao na drugoj stativi.