Junajted protiv fenjeraša izgubio Ligu šampiona, Čelsi treći!

92
Fudbaleri Mančester junajteda nisu uspeli da slave protiv poslednjeplasiranog Hadersfilda u pretposlednje kolu Premijer lige, meč na „Kirklis stadionu“ okončan je remijem, 1:1 (0:1).

Tako je Junajted ostao i bez matematičkih šansi da se domogne Lige šampiona naredne sezone, kako imaju četiri boda manje od četvrtoplasiranog Totenhema na kolo do kraja.

Poveli su „Đavoli“ u osmom minutu, mladi MekTominej je dobro tukao sa ivice kaznenog prostora i matirao Lesla za 1:0.

Pripretili su „Terijeri“ preko Grenta u finišu poluvremena, ali je De Hea dobro intervenisao.

Samo par minuta kasnije, šansa na drugoj strani, Pogba je glavom pogodio prečku!

Otišlo se na odmor sa 1:1, uveo je u nastavku na teren Solskjer Ereru umesto Matića i mladog Čonga umesto povređenog Sančeza, samo da bi u 60. minutu Hadersfild poravnao.

Asistenciju je, verovali ili ne, upisao Jonas Lesl, poslao je loptu ka Mbenzi, ovaj je pobegao odbrani Junajteda i matirao De Heu za 1:1.
Napadao je Mančester svim silama do kraja, pretili su Fil Džouns i Rašford, ali su bili neprecizni, da bi u finišu dve velike prilike propustili Čong i Pogba.

Najpre je mladi Holanđanin izbio sam pred Lesla, ali je Danac uspeo da interveniše, da bi minut kasnije Pogba po drugi put na meču pogodio prečku.

Mogao je Grant da šokira goste, ali je De Hea u 90. minutu uspeo da interveniše i spase Junajted blamaže.

Sudija je zbog raznih prekida produžio meč čak osam minuta, ali promene rezultata nije bilo.

Čelsi je uspeo da slavi na „Bridžu“ protiv Votforda, četa Mauricija Sarija bila je bolja od „Stršljenova“ rezultatom 3:0 (0:0).

Loše je počelo za „Plavce“, kako je u 10. minutu zbog povrede teren morao da napusti Kante, zamenio ga je Loftus-Čik.

Gosti su imali ozbiljnije prilike u uvodnih 20ak minuta, pretili su preko Holebasa i Dinija, Kepa je sačuvao šut snažnom napadaču, dok je iskusni bek tukao tik preko prečke.

U finišu prvog dela dobra prilika za Pedra na drugoj strani, ali je lopta nakon udarca Španca prozujala preko gola rivala.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi u razmaku od samo tri minuta u drugom delu, Čelsi stekao dva gola prednosti.

Dva kornera Azara su u golove pretvorili Loftus-Čik i David Luiz, Belgijanac je tako upisao 15 asistencija u PL ove sezone.

Sve je postalo jasno u 75. minutu, kada je Iguain pobegao odbrani Votforda, prihvatio pas Pedra, a onda iz nezgodne pozicije majstorski lobovao Fostera za 3:0.

Pobeda Čelsija, koji je treći sa 71 bodom, nalaze se vrlo blizu plasmana u Ligu šampiona.

Hadersfild – Mančester junajted 1:1
Čelsi – Votford 3:0