PL – Brajton „učinio“ Totenhemu, Arsenal bez LŠ!

66
Arsenal je odigrao nerešeno 1:1 protiv Brajtona i ostao bez šansi da se kroz PL plasira u Ligu šampiona. Ostaje šansa kvalifikovanja preko LE.
Arsenal je odlično otvorio meč, već u drugom minutu Miktarijan odlično šutira ali pogađa samo stativu.
Ubrzo su domaći stigli i do prednosti iz jedanaesterca, Tajlor je pokazao na belu tačku posle faula defanzivaca Brajtona.
Gosti nisu odustajali, dobre prilike beleže Marej i Marč ali je Bern Leno odlično intervenisao u oba slučaja.
Mogli su domaći do 2:0 na „Emiratima“ samo da su Mustafi i Auba bili precizniji, mada u završnici poluvremena Metju Rajan je bio odličan na golu gostiju.
Petnaestak minuta posle povratka sa pauze Granit Džaka čini veliku grešku i obara Marča u šesnaestercu, još jedan penal ovog puta za goste.
Glen Marej nije imao poteškoća, sigurno donosi izjednačenje Brajtonu u 61. minutu susreta na „Emiratima“.
Imao je Auba odlične šanse da vrati prednost „Tobdžijama“ u dva navrata ali Gabonac ne uspeva da postigne novi gol na meču.
U 85. minutu Paskal Gros je imao odličnu šansu da potpuno preokrene utakmicu ali još jednom Leno izlazi kao spasilac Arsenala.
Na kraju ostaje 1:1, „Tobdžijama“ ostaje da se nadaju osvajanju Lige Evrope ako žele najbolji fudbal na „Emiratima“ i naredne sezone.