Surovi Eden Azar, Čelsiju Liga Evrope!

175

Čelsi je pobednik Lige Evrope za sezonu 2018/19 pošto je u finalu nadjačao Arsenal i to veoma ubedljivim rezultatom i sjajnom igrom u drugom poluvremenu – 4:1 (0:0).

Dobro je počelo po Arsenal, imali su terensku inicijativu u prvih dvadesetak minuta, pa i pola sata, ali su i pored toga teško stvarali šanse.

Obamejang je imao jedan loš šut u prvom poluvremenu, potom je Lakazet ušao u situaciju jedan na jedan sa Kepom koji ga je oborio, ali sudija Roki u toj situaciji nije dosudio penal iako je bilo kontakta, ali blagog. Italijan nije čak tražio ni VAR.

Nakon udarca Džake, krenuli su napadi Čelsija koji je bio sve opasniji.

Petr Čeh je izašao kao pobednik u dva navrata sa napadačima Čelsija, posebno je bio impresivan kada je odbranio Žiruu udarac po zemlji, veliki broj golmana bi u ovoj situaciji primilo gol.

Nakon prvog poluvremena, očekivali smo bolje drugo, što se i desilo, ali samo od strane Čelsija.

Već u 49. minutu odličan napad Čelsija, išao je po levoj strani gde je bio Palmieri koji fantastičnim centaršutem pronalazi Žirua, Francuz je zaplivao i glavom savladao Petra Čeha. Nije se radovao iz poštovanja prema bivšem klubu.

Samo deset minuta kasnije, u 59. minutu, novi gol u mreži Arsenala koji nije mogao da se probudi u drugom poluvremenu.

Bio je to mat u tri poteza, Mateo Kovačić je dodao do Edena Azara, Belgijanac je ugledao Pedra koji je zahvatio loptu dovoljno dobro da prevari Čeha i da donese Čelsiju prednost od 2:0.

Arsenal nije znao šta ga je snašlo, očekivala se bilo kakva reakcija, a onda novi šok – penal za Čelsi. Olivije Žiru je primio loptu u kaznenom prostoru, postavio se toliko iskusno da stane ispred Mejtlanda-Najlsa koji je bio toliko neiskusan da napravi faul, Roki nije imao dilemu.

Penal koristi Eden Azar za ogromnih 3:0, retko ko je verovao da Arsenal može do kakve-takve nade na ovoj utakmici. Ipak, došli su do gola nade i to je bilo sve što su učinili večeras.

Emeri je pogodio sa izmenom, umesto Toreire je ubacio Aleksa Ivobija koji je uspeo u 69. minutu da fantastičnim udarcem savlada Kepu Arizabalagu za tračak nade na dvadesetak minuta do kraja utakmice za Arsenal.

Ipak, nada Arsenala je trajala svega par minuta, već u 72. minutu kontra Čelsija, Žiru je pronašao igrača ove utakmice, Edena Azara, koji ovakve šanse ne propušta za velikih i konačnih 4:1.

Mogao je Čelsi da stigne i do ubedljivije prednosti, posebno preko Vilijana i Aspilikuete, Arsenal je izgledao raspalo, kao razbijena vojska, posebno u fazi odbrane koja je izgledala na amatersku.

Nisu ni Obamejang i Lakazet bili na visini zadatka, kao da su obojica odavno već razmišljala o odmoru, Gabonac je imao kolosalnu šansu u 83. minutu koju je promašio. Nije se proslavio ni Vilok koji je promašio zicer.
Smirila se situacija u poslednjim minutima utakmice, Čelsi je zasluženo stigao do trofeja, Arsenal je ostao bez Lige šampiona.