Liga nacija: Ronaldov het-trik na debiju, Portugalci u finalu!

197

Još jednom je napadač Juventusa pokazao kakav je majstorFudbaleri Portugalije plasirali su se u finale plej-ofa Lige A, u okviru Lige nacija, kako su na stadionu „Dragao“ slavili sa 3:1 (1:0) protiv selekcije Švajcarske.

Poveli su u 25. minutu, Ronaldo je maestralno izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora.

Do odmora nije bilo promene rezultata, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku selekcija Švajcarske došla do izjednačenja.

Cuber je oboren u kaznenom prostoru domaćina, sudija Brih je nakon pregledavanja snimka pokazao na kreč, precizan izvođač najstrože kazne bio je Rikardo Rodrigez.

Delovalo je da ćemo gledati produžetke, a onda je na scenu ponovo stupio Kristijano Ronaldo.

Igrao se 88. minut kada je na asistenciju Bernarda Silva vratio prednost Portugalcima, da bi samo dva minuta kasnije, Švajcarci izgubili loptu na centru, pukla je kontra, Gedeš je progirao napadača Juventusa, a Kristijano Ronaldo je još jednom zatresao mreži rivala za konačnih 3:1.