Posle groma, šok za ‘grobare’! Beron doneo Zvezdi titulu posle nove drame!

390

U četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa Superlige, Crvena zvezda je večeras košem Bilija Berona u poslednjoj sekundi savladala Partizan sa 76:75 i odbranila titulu prvaka Srbije!

Crvena zvezda je bolje počela meč, povela sa 6:0 posle dve trojke, ali Partizan je predvođen raspoloženim Gagićem uspeo brzo da uhvati priključak.

Crno-beli su u finišu prve četvrtine napravili seriju 7:0, poveli sa 18:11, a početkom druge novom serijom od 11:2 stekli i maksimalnih 14 poena razlike – 36:22.

Zvezda je uzvratila trojkama Čovića i Riversa, smanjila na 36:28, a Partizan je na i poluvreme odneo tih osam poena viška – 42:34.

U nastavku su crveno-beli zaigrali bolje i sredinom trećeg kvartala uspeli da stignu do izjednačenja, predvođeni sjajnim Beronom, koji je trojkama zasipao koš Partizana.

Rezultatska neizvesnost i na početku četvrte četvrtine, a pri rezultatu 56:55 za Partizan došlo je do polučasovnog prekida meča. Razlog – veliko nevreme u Beogradu koje je kulminiralo udarom groma u dvoranu, pa je krov počeo da prokišnjava a osvetljenje oslabilo.

Ipak, nekako su se stekli uslvi za nastavak meča, koji je doneo – nastavak “rezultatske klackalice“.

Videli smo i trojkaški obračun Pejdža i Davidovca, pa nekoliko ozbiljnih Partizanovih kikseva u odbrani, jer su Odžo, Faje, pa onda i Beron imali priliku da sa linije penala pogode za ‘2+1’.

Poenima Berona sa linije slobodnih bacanja, Zvezda na pola minuta pre kraja vodi sa 74:73.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri zatražio je tajm-aut, a napad crno-belih na 13 sekundi pre kraja rešava Renfro, koji pogađa za 75:74 u korist Partizana!

Usledio je Zvezdin tajm-aut. Partizan je odlučio da brani taj napad i nije se crno-belima isplatilo. Beron se “prošetao“ do koša, položio loptu za konačnih 76:75.

Beron je na kraju bio i najefikasniji u Zvezdi sa 21 poenom (trojke 4/6), uz njega Davidovac 13 poena.

U Partizanu, Renfro i Gagić po 11 poena, Renfro uz to i pet skokova i 4 asistencije, Gagić 4 skoka.