Crvena zvezda vs Zenit – Copy Antalija, paste Bišofshofen!

146
Zenit je naneo prvi poraz Crvenoj zvezdi na pripremama za novu sezonu, slavili su rezultatom 1:0 (1:0), a jedini gol na meču postigao je Azmun.
Tvrdo je počelo, veliki broj kornera na samom početku, a Crvena zvezda ih je izvela 4 u prvih desetak minuta meča nakon kojih je bilo poluprilika.

Marin i Ivanić su pretili golmanu Zenita, a onda u 38. minutu gol za Zenit.

Šampion Rusije je stigao do prednosti preko sjajnog Iranca Azmuna koji je nakon dva odbitka golmana Popovića uspeo da ubaci loptu u mrežu.

Crvena zvezda je pretila tokom drugog poluvremena, prvo preko Bena, potom i preko Gobeljića, ali je golman Lunev bio odličan u tim trenucima.

Mogao je Zenit i do dupliranja prednosti, ali nije Azmun uspeo po drugi put da savlada Popovića nakon što se sam izborio za poziciju da ga ugrozi.

Na kraju zatišje, osim sjajne šanse Jevtovića nakon koje je Lunev spasio svoj gol, promene rezultata nije bilo, pa je Zenit, baš kao i u Antaliji pre godinu i po dana, slavio sa 1:0.